Start Krasnoludkowe wieści
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dnia 30 października w Akademii Kasnoludków odbyła się wielka uroczystość, a mianowicie PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Już od rana dało się odczuć podekscytowanie naszych maluchów oraz ich rodziców. Dzielne przedszkolaki świetnie zdały swój pierwszy egzamin. Pięknie zaprezentowały wiersze i piosenki zarówno w języku polskim jak i angielskim. Po występach przyszedł czas na pasowanie. Dzieci powtórzyły tekst przysięgi za panią dyrektor. Każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz upominek. Na twarzach rodziców pojawiło się wzruszenie.

 
ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

Z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej przedszkolaki z Akademii Krasnoludków przygotowały niespodziankę dla swoich Pań. Mianowicie były to dedykacje w postaci piosenek i wierszy, które samodzielnie przygotowały w domu. Było to bardzo wzruszające przeżycie. Wszystkie ciocie z przedszkola otrzymały także wraz z życzeniami piękne kwiaty. Serdecznie dziękujemy Przedszkolakom i ich Rodzicom za pamięć.

 
SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM

Jesień to pora roku, kiedy zwierzęta przygotowują się do zimy. Przedszkolaki dużo na ten temat rozmawiały na zajęciach dydaktycznych. Poznawały zwyczaje zwierząt leśnych, tych które przesypiają zimę i tych co muszą przetrwać w czasie śnieżycy i mrozu. Aby dzieci lepiej zapamiętały wszystkie wiadomości zaprosiliśmy do przedszkola Panią Maję Dygul - Nastaszyc z Nadleśnictwa w Ciechanowie. Pani Maja rozmawiała z przedszkolakami o zwierzątkach oraz przypomniała jak należy zachowywać się w lesie. Dziękujemy Pani Nastaszyc za interesujące spotkanie.

 
SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W ramach programu profilaktycznego dotyczącego bezpieczeństwa, zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie. Policjanci przedstawili dzieciom zasady poruszania się po drogach. Wyświetlony został także film edukacyjny o właściwym zachowaniu się podczas jazdy rowerem, konieczności podróżowania w foteliku oraz zasad obowiązujących w trakcie pieszych wędrówek. Dziękujemy Przedstawicielom Policji za pouczającą pogadankę.

 
DZIEŃ JABŁUSZKA

,,Wpadło jabłko do przedszkola, powiedziało hola,hola.

Dzisiaj Dzień Jabłuszka mamy, do zabawy zapraszamy".

Tego dnia w naszym przedszkolu nikt się nie nudził. Panie dla swoich ukochanych przedszkolaków przygotowały inscenizację wiersza ,, Entliczek - pentliczek". Odbyły się także wspólne zabawy oraz konkursy. Na koniec wszyscy wypiliśmy świeżo przygotowany sok z jabłek i zjedliśmy własnoręcznie przygotowane wafelki z marmoladą jabłkową.

 
WYCIECZKA DO TEATRU I MUZEM

11 X nasze przedszkolaki udały się na wycieczkę do Płocka. Tam w Teatrze Dramatycznym obejrzały spektakl pt. ,, Przygody Koziołka Matołka". Wraz z tytułowym bohaterem , w poszukiwani Pacanowa odbyły daleką podróż przez pustynie, morza i wyspy. Odwiedziły także Dziki Zachód. Ale na tym nie skończyła się przygoda przedszkolaków. Następnie krasnoludki przeniosły się do przeszłości z przełomu XIX i XX wieku w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Tam wszyscy obejrzeli ekspozycje 10 zagród chłopskich, dwór szlachecki, karczmę, kościół co zrobiło na dzieciach ogromne wrażenie. Pogoda także okazała się dla nas łaskawa, świeciło słońce, było przyjemnie. Wszyscy dobrze się bawili. Dzieciaki już upominają się o następny wyjazd.

Więcej…
 
ODKRYWANIE SKARBÓW JESIENI W GRUPIE MĘDRKA

Nasze Mędrki są nie tylko bardzo mądre, ale też i pracowite. W tygodniu odkrywania skarbów jesieni wykonały ,,kawał" dobrej roboty: zrobiły koktajl owocowy, oprawiły dynie, z których powstały ozdoby na hol przedszkolny, wykonały kukiełki z porów oraz upiekły pyszną szarlotkę. Słodkim specjałem częstowały rodziców .

Więcej…
 
ODKRYWANIE SKARBÓW JESIENI W GRUPIE HAŁABAŁY

Przedszkolaki z grupy Krasnala Hałabały mówią, że uwielbiają jesień. Wraz z jej rozpoczęciem przystąpiły bardzo ochoczo do wielu prac, w których wykorzystywały dary sadu i ogrodu. Na samym początku zabrały się za wykonanie smacznych ciastek francuskich z nadzieniem jabłkowym. Mniam, mniam... Były to najlepsze ciastka na świecie i to własnoręcznie zrobione. Następnie dzieci tworzyły sałatkę owocową a kolejnego dnia cudaczki z tykw. Nie obyło się bez śpiewu i jesiennej literatury.

Więcej…
 
ODKRYWANIE SKARBÓW JESIENI W GRUPIE SKRZATY

Najmłodsze przedszkolaczki, czyli Skrzaty w ciągu kilku dni poznawały dary sadu i ogrodu według kolorów. Na początku poznawały kolor pomarańczowy i tworzyły marchewkowe gąsiennice, następnie kolor zielony i pyszną sałatkę owocową,. W kolorze czerwonym powstała piękna praca plastyczna malowana rękami ,, Jabłuszko". Z owoców białych i pomarańczowych dzieci wykonały pyszne szaszłyki. Dzieciaki zapamiętały wszystkie kolory.Wiedzą także, że trzeba jeść warzywa i owoce , ponieważ zawierają witaminy potrzebne dla zdrowia.

Więcej…
 
ODKRYWANIE SKARBÓW JESIENI - JESIENNY BAL

24 września radośnie uczciliśmy w Akademii Krasnoludków nadejście nowej pory roku, a mianowicie jesieni. Tradycyjnie już, nasze Krasnoludki odwiedziła Pani Jesień, która wprowadziła dzieciaki w tematykę jesienną. Zorganizowała tańce, wspólne zabawy, konkursy i zagadki. Hitem okazał się JESIENNY POKAZ MODY. Na wybiegu nie było tuzinkowo. Nasze modelki i modele prezentowali się wspaniale. Zobaczcie sami....

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia»

Strona 7 z 8
Copyright © 2018 Akademia Krasnoludków. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.