Start Krasnoludkowe wieści
MIKOŁAJKI

Z okazji mikołajek dla przedszkolaków z Akademii Krasnoludków rodzice zorganizowali wyjazd do sali zabaw. Wszystkie dzieci, zarówno te większe jak i maluchy świetnie się bawiły. Tradycyjnie pojawił się św. Mikołaj, który obdarował dzieciaki prezentami. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku. Atmosfera była bardzo radosna. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wszyscy grzecznie wrócili do przedszkola, ponieważ w piątek czekała dzieci kolejna wizyta Mikołaja, tym razem w przedszkolu.

 
RODZICE CZYTAJĄ NAM BAJKI

Z okazji Dnia Pluszowego Misia nasze przedszkole odwiedziła mama Lusi i Michała. Pani Edyta Kołodziej przygotowała dla dzieci kilka niespodzianek. Najpierw było wspólne czytanie i oglądanie bajek, następnie ukochane przez przedszkolaków prace plastyczne. Na koniec wszystkie dzieciaki otrzymały słodki prezent misie ,,Lubisie". Dziękujemy Pani Edycie za czynny udział w życiu naszego przedszkola.

 
ANDRZEJKI

W piątek 30 listopada do Akademii Krasnoludków zawitali niezwykli goście: Klaun, Wróżka i Cyganka.  Zostali zaproszeni na imprezę andrzejkową, aby rozweselić naszych przedszkolaków. Wróżka i Cyganka przy pomocy rekwizytów przepowiadały dzieciom przyszłość. Natomiast czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy z Klaunem.. Tego dnia w naszym przedszkolu było bardzo wesoło i wszyscy świetnie się bawiliśmy.

 
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Najmłodsze przedszkolaki bardzo lubią się przytulać do swoich ulubieńców. Z okazji Dnia Pluszowego Misia dzieci mogły razem ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi pobawić się na zajęciach w przedszkolu. Tego dnia były wspólne tańce i zabawy, zagadki oraz prace plastyczne z misiem w roli głównej. Nie zabrakło też podjadania miodku i ,,małego co nieco".

 
SPORTOWE ŻYCIE JEŻA

Już po raz trzeci w tym roku szkolnym przedszkolaków odwiedzili aktorzy z przedstawieniem teatralnym. Był to spektakl ,,Sportowe życie jeża". Wszystkie dzieci z wielką uwagą obejrzały sportowe zmagania zwierzątek.

 
SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM

W ramach programu profilaktycznego dotyczącego bezpieczeństwa odbyło się kolejne spotkanie. Tym razem przedszkolaków odwiedził ratownik medyczny PaniAleksandra Osiecka. Zademonstrowała ona dzieciom jak udziela się pierwszej pomocy, kiedy należy wezwać karetkę, jak poprawnie założyć opatrunek. Przedszkolaki z wielkim zapałem uczestniczyły w pokazach, ponieważ wiedzą jak ważna jest pierwsza pomoc. Dziękujemy Pani Oli za współpracę i poświęcony czas.

 
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Z okazji 94 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Akademii Krasnoludków odbyły się zajęcia związane z tym największym narodowym świętem. Przedszkolaki utrwaliły wiedzę dotyczącą znaczenia symboli narodowych w życiu każdego Polaka. Specjalnym gościem był kapral Adam Pytel, który opowiadał o służbie żołnierzy dla Ojczyzny. Dziękujemy Panu Adamowi za poświęcony dzieciom czas.

 
NAUKA PŁYWANIA

Wszystkie dzieci bardzo lubią ruch. Wiedzą, że sport to zdrowie. Dlatego w każdy piątek dla naszych przedszkolaków odbywają się na basenie zajęcia z nauki pływania. Przedszkolaki ćwiczą a zarazem bawią się pod okiem dwóch instruktorów ze szkoły pływania WODNIK.

 
ŚNIADANIE DAJE MOC

W ramach ogólnopolskiej akcji ,, Śniadanie daje moc" propagującej zdrowy styl życia i uświadamiającej dzieciom jak ważnym posiłkiem jest śniadanie, nauczycielki przeprowadziły we wszystkich grupach zajęcia oraz eksperymenty. Przedszkolaki dowiedziały się o znaczeniu wapnia w organizmie człowieka oraz w jakich produktach jest zawarty. ,, Mleko, jogurty i sery to podpora mocnych kości", to hasło przewodnie zajęć. Dzieci potrafią powiedzieć, które produkty służą zdrowiu, a które nie. Wiedzą także, że należy często myć ręce oraz dbać o higienę. Kontynuacja zajęć odbędzie się w następnym tygodniu.

 
ŚWIĘTO DRZEWA

W tym roku przypada 10 rocznica programu edukacji ekologicznej ,, Święto drzewa", który ma na celu podnoszenie świadomości w zakresie ochrony środowiska. Programowi towarzyszy co roku akcja sadzenia drzew. Nasze przedszkolaki otrzymały od Nadleśnictwa w Ciechanowie sadzonkę jodły pospolitej, którą zasadziły na placu przedszkolnym. Wszystkie dzieci wiedzą, że drzewa odgrywają ogromną rolę w naszym środowisku i trzeba o nie dbać.

 
«pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia»

Strona 6 z 8
Copyright © 2018 Akademia Krasnoludków. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.