Start Krasnoludkowe wieści
BAŚŃ WIELKANOCNA

13 marca przedszkolaki z Akademii Krasnoludków miały przyjemność po raz kolejny obejrzeć przedstawienie teatralne. Święta już niebawem, więc tym razem zaprosiliśmy aktorów ze spektaklem o tematyce wielkanocnej pt. ,, Rzeżuchowy skarb-baśń wielkanocna". Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły przygody zajączka, ślimaka i leśnego Dydka, którzy przygotowywali się do świąt wielkanocnych.

 
ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW

We wtorek 12 marca w grupie Krasnala Mędrka odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców połączone z warsztatami. Ponieważ Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami tematyką przewodnią były święta wielkanocne. Przedszkolaki rozmawiały o tradycji w swoich domach, nazywały pokarmy, które powinny znaleźć się w koszyku z tzw. święconką, poznały także tradycję świąt w Anglii. Nauczyły się angielskiej piosenki oraz nazywały w tym języku symbole świąteczne z innej kultury. Następnie wszyscy obecni przystąpili do wykonywania pisanek, kart oraz palemek wielkanocnych.

 
DZIEŃ KSIĘŻNICZKI

8 marca to święto wszystkich kobiet, również tych najmniejszych. W naszym przedszkolu postanowiliśmy spędzić ten dzień w bajkowej atmosferze. Wszystkie dziewczynki zaczarowane zostały w księżniczki. Nie zabrakło też różnych niespodzianek. Małe kobietki poddane zostały profesjonalnym zabiegom fryzjerskim, powstawały przepyszne babeczki z owocami, sernik na zimno. Na koniec damy zostały obdarowane przez chłopców biżuterią jak to przystało na księżniczki. Dzień Kobiet upłynął nam w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY MAMIE MAĆKA, PANI JOANNIE URBANOWSKIEJ I  Z SALONU TRENDY I JEJ PRACOWNICY ZA WYKONANIE DZIEWCZYNKOM PIĘKNYCH, WIECZOROWYCH FRYZUR.

 
W ZAMKU KSIĄŻĄT MAZOWIECKICH

Pod koniec lutego przedszkolaki z najstarszych grup odbyły wycieczkę do Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie, który po trwającej blisko 2 lata rewitalizacji został otwarty dla zwiedzających. Dzieci miały możliwość obejrzenia od wewnątrz średniowiecznej warowni oraz ekspozycji muzealnej, którą stanowią przykłady uzbrojenia z XV - XVIII wieku, garncarstwo, ceramika użytkowa oraz kopie fotografii dotyczących dziejów zamku. Dla naszych przedszkolaków była to krótka, ale bardzo atrakcyjna lekcja historii, która mamy nadzieję przyczyni się do rozwijania dalszych zainteresowań historycznych.

 
PĄCZKI, PĄCZKI, GOFRY...

W dniu 7 lutego przedszkolaki obchodziły tradycję tłustego czwartku. Już od samego rana w przedszkolu unosił się zapach pachnących pączków. Zaraz po śniadanku nasze dzielne krasnoludki przystąpiły do pracy. W ruch poszedł lukier, posypki, musy owocowe, gorzka oraz biała czekolada. Przedszkolaki z wielkim zapałem dekorowały pączki oraz wzbogacały ich smak według własnego uznania. Przygotowywały także przepyszne gofry z owocami, musem, bitą śmietaną. Naprawdę można było pogratulować inwencji cukierniczej. Tego dnia było bardzo tłusto i słodko.

 
BAL NA WYSPIE TAŃCZĄCYCH BAMBOSZY

Na tegoroczny bal karnawałowy przedszkolaki udały się samolotem na wyspę Tańczących Bamboszy. Wszystkich uczestników powitał wesoły król Bambosz i zaprosił do swojego roztańczonego królestwa. Podczas zwiedzania wyspy w rytmie lambady, na dzieci czekało wiele zadań, które ukryte były w butelkach pod palmami. Wszyscy bohaterowie bajek doskonale poradzili sobie z tymi wyzwaniami a przy tym świetnie się bawili. Tańcom nie było końca. W nagrodę za doskonałe sprawowanie król obdarował dzieci słodkościami, po czym uczestnicy samolotem odlecieli do przedszkola.

 
PRZYGODY WILKA, ZAJĄCA I PRZYJACIÓŁ

INFORMACJA


DNIA 18 LUTEGO O GODZ. 10.00 W SALI WIDOWISKOWEJ PCKiS W CIECHANOWIE

WYSTAWIONY ZOSTANIE SPEKTAKL ,,JA CIĘ JESZCZE ZŁAPIĘ" W WYKONANIU ARTYSTÓW TEATRU MŁODEGO

WIDZA W WOLIMIERZU.

ZAINTERESOWANYCH PROSIMY O ZAPISY U NAUCZYCIELEK GRUP. CENA BILETU 15 ZŁ. CZAS TRWANIA

SPEKTAKLU 65 MINUT.

 
BAL KARNAWAŁOWY

UWAGA!!!


ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI, KTÓRE UWIELBIAJĄ SZALONE ZABAWY

DO UDZIAŁU W KARNAWAŁOWYM BALU PRZEBIERAŃCÓW W ŚRODĘ 8 LUTEGO.

ZACZYNAMY O GODZ.9.30.

UCZESTNIKÓW PROSIMY O BAJKOWE PRZEBRANIA ORAZ DOBRY

HUMOR.

 
SUKCESY NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW-GRUDZIEŃ

Miesiąc grudzień to znakomita szansa do zaprezentowania talentów naszych przedszkolaków. Dzieci brały udział w różnych konkursach zorganizowanych na terenie Ciechanowa. Miło nam poinformować:


I MIEJSCE - zwycięstwo naszych przedszkolaków w konkursie zorganizowanym przez CKiSZ w konkursie,,Jasełka". Zdjęcia już w galerii.


I MEJSCE - zwycięstwo Ali Bastkowskiej .

Już po raz trzeci z rzędu przedszkolaki reprezentowały Akademię Krasnoludków na X Festiwalu Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez SP nr 5. W tym roku swoje zdolności wokalne prezentowała Amelka Antoniak oraz Ala Bastkowska. Obie dziewczynki pięknie zaśpiewały. Jednak nagroda była tylko jedna. W kategorii przedszkola pierwsze miejsce w wywalczyła ALICJA BASTKOWSKA. Bardzo serdecznie gratulujemy.I MIEJSCE - równorzędne nagrody dla przedszkolaków ze wszystkich przedszkoli w konkursie wokalnym ,,Kolędować Małemu" zorganizowanym prze COEK STUDIO. W konkursie udział wzięły: Tosia Falkowska (3 lata), Amelka Antoniak (6 lat) oraz Ala Bastkowska (6 lat). Ogromne brawa za piękne wykonanie dla naszych małych artystek.


I MIEJSCE - zwycięstwo Marcina Sobierajewskiego

Niezmiernie miło nam poinformować, że w konkursie plastycznym ,,Świąteczna Pracownia Elfów" na 49 uczestników w kategorii przedszkola nagrodzonych zostało pięciu uczestników. I miejsce otrzymał MARCIN z naszego przedszkola. Wielkie gratulacje Marcinku!

 
SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM - TEATRZYK

Dnia 10 grudnia w Akademii Krasnoludków pojawili się aktorzy z kolejnym widowiskiem dla dzieci. Tym razem była to opowieść o zimowych zabawach i św. Mikołaju.

 
«pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia»

Strona 5 z 8
Copyright © 2018 Akademia Krasnoludków. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.