Start Krasnoludkowe wieści
W SZKOLE PODSTAWOWEJ

16 maja Grupa Krasnala Mędrka odwiedziła sąsiadującą z naszym przedszkolem Szkołę Podstawową nr 7. Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Ewie Pozaroszczyk, 6 latki mogły zasiąść w szkolnych ławkach, przypomnieć sobie litery na tablicy interaktywnej i poczuć się przez chwilę jak uczniowie. Oprócz ,,nauki" przedszkolaki grały na hali sportowej w piłkę, wysłuchały bajki, która przeczytana im została w bibliotece. Jednak największą atrakcją okazała się sala do integracji sensorycznej. Dzieciaki były bardzo zadowolone z wycieczki do szkoły. Z pewnością wizyta ta ułatwi im pierwsze kroki w nowym roku szkolnym. Dziękujemy Pani Dyrektor za miłe przyjęcie.

 
PRZYJACIELE PTAKÓW

16 maja w PWSZ odbyło się uroczyste zakończenie konkursu ,,Zostań przyjacielem ptaków" organizowanym przez Nadleśnictwo Ciechanów. Mali przyrodnicy z Akademii Krasnoludków brali udział w tej akcji od początku listopada. Dzieci w ciągu zimowych dni dokarmiały ptaki, poznawały ich zwyczaje, wykonywały wiele prac plastycznych związanych z przyrodą. W tym roku szkolnym przedszkolaki wraz ze dziadkami oraz tatusiami na zorganizowanych przedszkolu zajęciach budowały karmniki dla swoich podopiecznych, które później zostały zamontowane w przydomowych ogródkach. Nadleśnictwo Ciechanów doceniło przyjaciół ptaków z Akademii.

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że w kategorii przedszkola zostały przyznane dwie główne, równorzędne nagrody, w tym jedna dla naszych Krasnali. GRATULUJEMY!

 
PRZEGLAD PIOSENKI DZIECIĘCEJ

W dniu 17 maja odbyła się I Edycja Międzyprzedszkolnego Przeglądu Piosenki Dziecięcej ,,Od przedszkola do juniora", który został zorganizowany przez COEK Studio. W kategorii przedszkola prezentowało się 15 wykonawców. Reprezentantami Akademii Krasnoludów były czterolatki: Zuzia Piotrowska i Jaś Dmochowski. Nasze przedszkolaki wystąpiły w duecie z piosenką pt. ,,Jak, gdzie, dlaczego" Jaś i Zuzia bardzo ładnie wystąpili, za co otrzymali ogromne brawa. Jury nie przyznawało miejsc, a wszyscy występujący za swój udział otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Naszym przedszkolakom życzymy jak najwięcej okazji do prezentowania swoich zdolności muzycznych.

 
TEATRZYK

30 kwietnia dzieci z naszego przedszkola obejrzały spektakl teatralny pt. „Kto jest najpiękniejszy?” w wykonaniu aktorów ze Studia Artystycznego AKADA z Suwałk. Teatrzyk pełen humoru i zabawnych sytuacji przedstawił historię wielu zwierzątek. Przedszkolaki poznałyleniwego motyla Maurycję, pszczółki, konika polnego, pająka, mrówki.

Dzieci podczas przedstawienia dowiedziały się, że nie liczy się piękny i atrakcyjny wygląd, lecz przede wszystkim dobre serce i chęć pomagania innym w potrzebie.

 
OBOWIĄZEK SZKOLNY

Do szkół pójdą tylko sześciolatki z pierwszej połowy roku

Premier Tusk poinformował podczas konferencji prasowej, że w 2014 roku do szkół obowiązkowo pójdą sześciolatki, które urodziły się do lipca 2008 roku. Dzieci, które przyszły na świat od sierpnia 2008 obligatoryjnie do szkół trafią od 2015 roku.

 
MAJOWE DNI WOLNE

 
DZIEŃ ZIEMI

Co roku 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Nasze przedszkole również włączyło się do tych obchodów. Dzieci poprzez wspólną zabawę poznały niektóre problemy ekologiczne występujące w naszym środowisku. Akademię Krasnoludków odwiedzili wyjątkowi goście, Kropelka i Zapominajka, które opowiedziały przedszkolakom bajkę pt. ,,Zaczarowany las". Zwróciły także uwagę na potrzebę i konieczność dbania o czystość na naszej planecie. Zadanie jakie otrzymały dzieci to posprzątanie świata poprzez odpowiednie segregowanie śmieci. Mali ekolodzy wykonali również plakaty uczące wszystkich jak żyć zgodnie z przyrodą. Na koniec rozstrzygnięty został konkurs na ekologiczną zabawkę. Dzieci, które brały udział w konkursie otrzymały dyplomy oraz drobne upominki. Rozstaliśmy się wspólnym okrzykiem: ,, Gdy o ziemię naszą dbasz wszystko wokół masz".

 
WIOSENNA POBUDKA

28 marca to Dzień Teatru. Tego dnia nasze przedszkolaki wcieliły się w role aktorów. Pod okiem Pani Marty Walczak dzieci, które uczęszczają na zajęcia teatralne, przygotowały dla pozostałych krasnoludków przedstawienie pt.,,Wiosenna Pobudka". Nawiązywało ono do porannego wstawania maluszków do przedszkola a także do zwiastunów wiosny. Nasi mali aktorzy przygotowując się do przedstawienia włożyli w to dużo wysiłku i cierpliwości. Artystom świetnie udało się wcielić w role, zaśpiewać oraz zatańczyć. Gratulujemy udanego występu!

 
I MIEJSCE W PRZEGLĄDZIE PIOSENKI DZIECIĘCEJ

16 kwietnia, przedszkolaki z grupy Krasnala Hałabały reprezentowały Akademię Krasnoludków w konkursie piosenki dziecięcej w PCKiS. W konkurencji brało udział 17 uczestników. Nasze czterolatki śpiewały piosenkę pt. ,,Wiosenka". Jako solistka wystąpiła Tosia Falkowska z grupy 3 latków z utworem ,, Ogrodniczka". Była ona najmłodszym uczestnikiem konkursu. Występy zespołu jak i solistki bardzo podobały się jury. Dzieciaki pokazały niezwykłe umiejętności wokalne oraz piękny układ choreograficzny. Za swoje występy przedszkolaki otrzymały zasłużone nagrody: zespół: I miejsce, natomiast Tosia wyróżnienie! Uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na scenie.

 
I MIEJSCE W KONKURSIE PIOSENKI ANGIELSKIEJ

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że dnia 10 kwietnia przedszkolaki z grupy Krasnala Mędrka brały udział w konkursie piosenki angielskiej zorganizowanym przez CKiS w Ciechanowie, nad którym patronat objęła szkoła językowa Engish School. Za swój występ nasi mali artyści zostali nagrodzeni I miejscem. Serdecznie gratulujemy dzieciakom udanego występu.

 
«pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia»

Strona 4 z 8
Copyright © 2018 Akademia Krasnoludków. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.