Start Krasnoludkowe wieści
TEATRZYK

W minionym tygodniu przedszkolaków z Akademii Krasnoludków odwiedzili aktorzy z przedstawieniem teatralnym pt. ,, Dobre zwyczaje smoka". Wesoły i przyjazny smok przekonywał dzieci jak ważne jest dbanie o higienę osobistą oraz własny wygląd. Przedszkolaki poznały przysłowie ,,Jak cię widzą, tak cię piszą"

 
WOLNE MIEJSCA

UWAGA RODZICE!


INFORMUJEMY, IŻ PRZYJMUJEMY JESZCZE DO PRZEDSZKOLA

DZIECI 2,5 ORAZ 3 LETNIE.  ZAINTERESOWANYCH ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA

NASZEJ PLACÓWKI.

 
RAMOWY ROZKŁAD DNIA

RAMOWY ROZKŁAD DNIA

według nowej podstawy programowej MEN

6.45- 8.30

schodzenie się dzieci, zabawy wg zainteresowań, manipulacyjne, konstrukcyjne,

prace wyrównawcze indywidualne lub zespołowe,

ćwiczenia poranne

8.30 – 8.40

przygotowanie do śniadania – zabiegi higieniczne

8.40 – 9.00

śniadanie

9.00 – 11.30

zajęcia dydaktyczne,

zajęcia dodatkowe dla wszystkich dzieci

pobyt na świeżym powietrzu, pląsy, gry, zabawy dowolne

11.30 – 11.45

zabiegi higieniczne, przygotowanie do obiadu

11.45 – 12.30

Obiad, zabiegi higieniczne

12.30 – 14.00

odpoczynek przy muzyce relaksacyjnej, czytanie bajek

zajęcia dodatkowe dla chętnych dzieci

zabawy tematyczne wg zainteresowań dzieci,

pobyt na świeżym powietrzu

14.00 – 14.30

Podwieczorek

14.30 – 16.30

zabawy dowolne w sali,  zajęcia ruchowe, gry i zabawy tematyczne,

pobyt na świeżym powietrzu, odbiór dzieci

 
WYPRAWKA

 

WYPRAWKA DLA DZIECI

· kolorowanka- odpowiednia do wieku

· teczka papierowa z gumką na prace

· chusteczki higieniczne suche

· ( duże pudełko – wyjmowane z góry oraz chusteczki nawilżane)

· pasta, szczoteczka, kubek

· kapcie

· mały ręcznik z pętelką do zawieszenia

· dzieci młodsze 3-4 letnie - ubranko na zmianę w worku (majteczki, koszulka, spodnie)

· wyprawka plastyczna zostanie zakupiona przez przedszkole ( kwota zakupu 60 zł, będzie do zapłaty we wrześniu)

PROSIMY, ABY WSZYSTKIE RZECZY BYŁY PODPISANE

 
ADAPTACJA DLA NAJMŁODSZYCH

ZAPROSZENIE

ZAPRASZAMY DZIECI NOWO ZAPISANE WRAZ Z RODZICAMI NA KOLEJNY CYKL ZAJĘĆ ADAPTACYJNYCH, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH 26-30 SIERPNIA, OD GODZ. 10.00. DO 12.00. DZIECI PROSIMY ZAOPATRZYĆ W PRZEKĄSKĘ. NAPOJE PRZYGOTUJE PRZEDSZKOLE.

KOSZT UCZESTNICTWA 100 ZŁOTYCH.

OPŁATY PROSIMY KIEROWAĆ NA KONTO BANKOWE: 64 82 13 00 08 30 05 07 00 87 55 00 01, TYTUŁEM: ADAPTACJA, IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA

 
PROGRAM WAKACYJNY


Wakacje w przedszkolu w ogóle nie muszą być nudne. Postaramy się, by dzieciom nie zabrakło wrażeń, aktywności, możliwości rozwoju i empirycznego doświadczania. Chcemy tym samym stworzyć smykom okazję do intensywnej zabawy .
Każdy tydzień miesiąca dotyczył będzie innego tematu i stworzy okazję do innej aktywności . Poniżej zamieszczamy harmonogram zaplanowanych zajęć.
Zapraszamy wszystkie dzieci na zabawy i atrakcje związane z tygodniami tematycznymi.Witaminowo-  kolorowy zawrót głowy.
01.07.2013r- 05.07.2013r.


W tym tygodniu będziemy mogli smakować różnych owoców i warzyw. Pokusimy się o robienie sałatek. Będziemy też utrwalać kolory. Każdy dzień w tym tygodniu będzie u nas świętem wybranego koloru. W związku z tym obowiązywać będzie odpowiedni do dnia kolor ubioru.
Przypomnimy sobie również odpowiednie nawyki żywieniowe. Dopowiemy  jakie  produkty są dla nas wartościowe i  możemy je  spożywać w nieograniczonych ilościach, a jakich należy unikać.  Ten temat to doskonała okazja do rozwijania ekspresji twórczej i sprawności manualnej - nasze barwne prace  plastyczne malować będziemy nawet stopami.Odwiedzimy restaurację hotelową oraz kuchnię.


Przedszkolne pole namiotowe
08.07.2013r.- 12.07.2013r.


W tym tygodniu nasz przedszkolny ogród zmieni się w wielkie pole namiotowe. Namioty i szałasy stworzymy z wszystkich dostępnych nam materiałów. Te dni będą również doskonałą okazją do biwakowania w ogrodzie. Kanapki na kocu lub w namiocie zawsze smakują lepiej. Poznamy zasady zachowania się w warunkach ekstremalnych
(np. w czasie burzy), a także zdobędziemy wiedzę, jak przygotować się na biwak, co zabrać ze sobą, a co nam nie będzie potrzebne.  Przypomnimy sobie również telefony alarmowe.

Wybierzemy się na film przygodowy do kina.


W świecie mody
15.07.2013r.- 19.07.2013r.


Ten tydzień będzie obfitował w modowe szaleństwo. Będziemy prosili by dzieci mogły same dobierać sobie stroje do przedszkola. Im bardziej kolorowe i szalone tym lepiej. Porównamy sobie również dzisiejszy ubiór do tego w jakim chodzili nasi rodzice, a nawet cofniemy się do czasów wielkich balów na zamkach.  Będzie to dla nas doskonała okazja do wykorzystania swojej kreatywności w projektowaniu strojów z materiałów dostępnych w przedszkolu. Zorganizujemy także przedszkolny pokaz mody. Zorganizujemy spotkanie z Miss Mazowsza.

Śpiew i muzyka, a nuda wnet znika
22.07.2013r.- 26.07.2013r.


W tym tygodniu  poznamy różne rodzaje muzyki od klasycznej po rozrywkową.  Będziemy przypominać sobie piosenki, które poznaliśmy w ciągu całego roku przedszkolnego. Posłuchamy też różnych odgłosów natury  dzieląc je na te przyjemne i nieprzyjemne dla ucha. Sprawdzimy czy mając tylko  gazety do dyspozycji stworzymy orkiestrę.  Przypomnimy sobie nazwy i brzmienie wybranych instrumentów muzycznych.  Urządzimy  także dyskotekę, pozwalając ponieść się ekspresji tanecznej oraz koncert muzyki klasycznej w naszym ogrodzie.

Spotkamy się też z zawodowym wiolonczelistą i wysłuchamy koncertu muzyki poważnej.

Kuchenne rewolucje
29.07.2013r.- 02.08.2013r.


Blok tematyczny tego tygodnia umożliwi nam dostarczenie naszym kubkom smakowym niezapomnianych wrażeń. Będziemy oceniać co słodkie, słone, gorzkie, kwaśne, pikantne. Poznamy smak i zapach orientu. Wykorzystamy różne przyprawy by urozmaicić nasze potrawy.
Przypomnimy sobie nasze zmysły jakimi postrzegamy otaczający nas świat. Dla łasuchów również przewidujemy nie lada gratkę: dowiedzą się jak powstają lody i czekolada.

Zaprosimy mamusie i tatusiów do wspólnego pichcenia.

Przedszkolaki eksperymentują
05.08.2013r.- 09.08.2013r.


W tygodniu o takim zagadnieniu nasze przedszkole zmieni się w mini laboratorium. Postaramy się zaspokoić ciekawość naszych podopiecznych i odpowiedzieć na bardzo trudne pytania. Doświadczenia jakie przeprowadzimy pomogą nam wyjaśnić i zrozumieć zjawiska zachodzące w przyrodzie ale nie tylko. Każdy będzie miał okazję zaprezentować własne doświadczenia i pomysły na sprawdzenie „a co będzie gdy…”. W tym tygodniu spotkamy się z chemikiem lub inżynierem konstruktorem.

W zdrowym ciele zdrowy duch
12.08.2013r.- 16.08.2013r
.


Oprócz rozwoju intelektualnego należy też zadbać o rozwój fizyczny. My to wiemy dlatego w tym tygodniu nasze przedszkole i ogród zamieni się w wielki tor przeszkód. Trzeba się będzie nieźle nagimnastykować: wspinać, przeskakiwać, czołgać, pełzać, a wszystko w trosce o kondycję.
Poza tym dbając o rozwój inteligencji emocjonalnej będziemy się uczyć walczyć fair play, wygrywać ale i przegrywać. Odwiedzimy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Podwodny świat
19.08.2013r.- 23.08.2013r.


Dany tydzień  pozwoli  nam poznać życie żyjątek morskich. Stworzymy własne akwarium i kto wie??? Może zamieszkają w nim rybki?  Będzie to czas, który otworzymy nam możliwość chlapaniny i zabawach z wodą.
Odwiedzimy także mini ZOO.


Świat fantazji
26.08.2013r. – 30.08.2013r.


Ostatni tydzień wakacji przeniesie nas do krainy elfów i wróżek. Pobudzimy swoją fantazję i żadne dziwy nas nie zadziwią. W tym tygodniu w naszym przedszkolu rzeczy niemożliwe staną się możliwe i realne. Swoje wizje spróbujemy przenieść na papier i urządzimy wernisaż naszych prac.ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO WSPÓLNEJ ZABAWY.

 
DZIEŃ WOLNY

 
NAJLEPSZE ŻYCZENIA
Z okazji Twojego dnia, Mamo,
za wczoraj i dziś - zawsze tak samo,
każdym czułym serca uderzeniem
i każdym z niego płynącym życzeniem:
zdrowia, sił i codziennej radości
wraz ze słowami największej wdzięczności.
Za wszystkie dla nas trudy i starania
składamy dzisiaj podziękowania.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA UROCZYSTOŚCI:
27 MAJA, GODZ. 15.00. DO GRUPY KRASNALA MĘDRKA
28 MAJA, GODZ.13.00. DO GRUPY SKRZATY
28 MAJA, GODZ.15.00. DO GRUPY KRASNALA MĘDRKA
 
DZIEŃ MAMY

 
W BIBLIOTECE

W dniu 22 maja, grupa najstarszych dzieci z Grupy Krasnala Mędrka udała się z wizytą do Miejskiej Biblioteki. Na przedszkolaków czekała Pani bibliotekarka z wieloma atrakcjami. Najpierw wszyscy oglądali pomieszczenia biblioteczne, następnie dzieciaki dowiedziały się jak należy dbać o książki, aby długo wszystkim służyły. Przedszkolaki zobaczyły również w jaki sposób zakłada się czytelnikom karty, oraz z wielkim zainteresowaniem wysłuchały czytanej przez Panią  bajki. Jednak największy zachwyt wzbudziły ilości książek, które znajdują się na bibliotecznych półkach. Nasza gromadka obiecała swoim paniom, że będą czytelnikami biblioteki. Dziękujemy za interesujące spotkanie.

 
«pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia»

Strona 3 z 8
Copyright © 2018 Akademia Krasnoludków. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.