Start O krainie krasnoludków
O krainie krasnoludków

Niepubliczne Przedszkole Językowe - Akademia Krasnoludków rozpoczęło swoją działalność 1 września 2007 roku, na podstawie wpisu do ewidencji szkół placówek niepublicznych przez Urząd Miasta Ciechanów pod nr. WZiK -4320/1/2007.

Akademia Krasnoludków położona jest w cichej, spokojnej okolicy, nieopodal śmiecińskiego lasku, z dala od zgiełku ulic. Jest to bardzo bezpieczne miejsce, co służy codziennym spacerom przedszkolaków.

Dysponujemy obiektem, w którym znajdują się trzy sale do zajęć edukacyjnych oraz jedna duża sala do zajęć ruchowych oraz dodatkowych. Nasze pomieszczenia są bogato wyposażone w pomoce edukacyjne oraz zabawki najwyższej jakości. Wszystkie pomoce posiadają niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa. Posiadamy kolorowy, bezpieczny plac zabaw. Panuje u nas ciepła i serdeczna atmosfera. Każde dziecko jest dla nas jednakowo ważne i kochane. Staramy się, aby nasze przedszkolaki były radosne , czuły się akceptowane i bezpieczne.

Dzieci pogrupowane są w trzech oddziałach: 2,5-3 latki, 4 latki, 5-6 latki. Najstarsza grupa realizuje obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego tzw. zerówkę. W każdej grupie pracuje dwóch nauczycieli.


Jesteśmy otwarci na współpracę z Rodzicami. Pragniemy, aby jak najwięcej uczestniczyli oni w życiu naszego przedszkola. Dlatego zapraszamy do udziału w zajęciach otwartych, warsztatach plastycznych, prezentowaniu swoich zawodów, cotygodniowym czytaniu literatury dziecięcej w ramach akcji ,, Cała Polska czyta dzieciom". Nasi Rodzice uczestniczą w przygotowaniach do imprez i uroczystości przedszkolnych, biorą udział w konkursach organizowanych przez przedszkole i nie tylko. Chcemy, aby byli oni naszymi partnerami w procesie edukacyjno-wychowawczym.


Wszyscy nauczyciele pracujący w Akademii posiadają niezbędne oraz wymagane kwalifikacje do pracy w przedszkolu. Obecnie zatrudnionych jest 11  pracowników, w tym 9 pedagogicznych z wyższym wykształceniem : dyrektor, 7 nauczycieli, 1 logopeda oraz 2 pracownice obsługi. Współpracujemy także z nauczycielem języka hiszpańskiego, nauczycielem tańca i rytmiki, psychologiem, instruktorem taekwoondo, instruktorami pływania, księdzem.


Placówka posiada w swojej ofercie bardzo szeroki wachlarz zajęć dodatkowych, z których każde dziecko wybierze coś dla siebie według własnych zainteresowań.


Przedszkole realizuje program edukacyjny zalecany jako podstawa programowa w zakresie wychowania przedszkolnego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Nauczyciele w pracy z dziećmi wykorzystują tradycyjne oraz nowatorskie metody nauczania. Prowadzimy także indywidualne zajęcia kompensacyjno-wyrównawcze.

Nadzór nad pracą przedszkola sprawuje Kuratorium Oświaty w Warszawie, delegatura w Ciechanowie.

 
Copyright © 2018 Akademia Krasnoludków. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.